Zapraszamy do kontaktu, jeśli chcesz otrzymać szybką wycenę! Nie wahaj się wysłać wiadomości na adres: 👉🏻 erender.eu@gmail.com

Czekamy na Twoją wiadomość i z przyjemnością Ci pomożemy!

Wizualizacje 3D to sposób na zaprezentowanie danego produktu, projektu architektonicznego czy wnętrza. Trójwymiarowa grafika pozwala na ukazanie wizji danej koncepcji, zanim jeszcze ta zostanie fizycznie zrealizowana. Tworzenie wizualizacji 3D to złożony proces, na który składa się kilka etapów, w tym m.in. modelowanie i nakładanie materiałów, dopasowanie odpowiedniego oświetlenia oraz renderowanie.

Wizualizacje 3D – jaka cena? to zależy od kilku czynników. Nie ma jednak wątpliwości, że wysokiej jakości fotorealistyczne grafiki podnoszą wartość każdego projektu. Możliwość zaprezentowania czegoś, co fizycznie jeszcze nie istnieje, pozwala zyskać przewagę na wielu polach. Zastanawiasz się, jaki jest cennik wizualizacji 3D? Zapraszamy do poniższej lektury, która odpowie na pytanie, ile kosztuje wizualizacja 3D.

wizualizacje_produktów_mebli (4)

Wizualizacje 3D – jaka cena i od czego zależy?

Cena dobrej wizualizacji 3D zależy od kilku czynników. Na ostateczny koszt wpływ mają następujące elementy:

  • Typ wizualizacji, czyli przedmiot renderingu – koszt wizualizacji 3D uzależniony jest od głównego obiektu renderowania. Dla przykładu w przypadku produktu cena będzie uzależniona od skomplikowania jego kształtu. W wizualizacji wnętrz pod uwagę brana jest powierzchnia pomieszczenia, ilość i rodzaj elementów wystroju oraz forma mebli. W przypadku wizualizacji budynków uwzględniana jest ich wielkość oraz stopień skomplikowania obiektu i jego otoczenia.
  • Dostarczone materiały – architekci najczęściej pracują w programie AutoCAD, który nie umożliwia generowania gotowych brył architektonicznych. Stworzenie wizualizacji od podstaw wymaga wykonania bryły budynku, co jest zajęciem czasochłonnym. Dopiero później możliwe jest przystąpienie do właściwej wizualizacji 3D.
  • Ilość ujęć – im więcej ujęć, tym koszt wizualizacji wyższy. Pokazanie obiektu w różnych, zmiennych warunkach jest jednak ogromnym atutem wielu realizacji. Dla przykładu w przypadku wizualizacji wnętrza warto pokazać je o różnych porach dnia z uwzględnieniem zmieniającego się oświetlenia.
  • Jakość wizualizacji, czyli poziom fotorealizmu sceny – dobra wizualizacja 3D praktycznie niczym nie różni się od zdjęcia. Tylko wprawione oko jest w stanie wychwycić różnice. Wykonanie najwyższej jakości fotorealistycznej sceny jest jednak pracochłonne i wymaga czasu oraz umiejętności.
  • Ilość poprawek i poświęcony czas – każda sugestia klienta, która wymaga zmian w projekcie, to ponowne, pełne renderowanie sceny. Dlatego też im więcej poprawek, tym cena wizualizacji wyższa. Warto już na samym początku określić swoje oczekiwania oraz wymagania co do efektu po renderowaniu.
  • Rozdzielczość wizualizacji – w przypadku tego elementu również znaczenie ma czas. Im większa rozdzielczość sceny, tym należy więcej czasu przeznaczyć na wyrenderowanie. Najwyższa rozdzielczość wizualizacji najczęściej wykorzystywana jest do projektowania banerów, plakatów oraz katalogów reklamowych.
  • Termin realizacji – wykonanie wysokiej jakości wizualizacji wymaga czasu. Im krótszy termin, tym koszt realizacji wyższy. Jeżeli więc wiemy, że chcemy uzupełnić nasz projekt o fotorealistyczne sceny, zaplanujmy ich wykonanie nieco wcześniej. Najlepiej powierzyć to zadanie w ręce profesjonalnych grafików zajmujących się projektowaniem 3D.

Jak więc można zauważyć, na koszt wizualizacji 3D składa się wiele różnych czynników. Trudno jest jednoznacznie powiedzieć, ile będzie kosztowała wizualizacja 3D wnętrza architektonicznego, a ile pojedynczego mebla. Wszystkie szczegóły omawiane są przed podjęciem zlecenia, dzięki czemu klient ma świadomość, jaką kwotę musi przeznaczyć na wykonanie fotorealistycznych scen.

Nie ma dwóch jednakowych zleceń. Każde jest inne. Wykonanie wizualizacji 3D wymaga oszacowania, jaki nakład czasu i pracy pochłonie dana realizacja. Chcąc znać odpowiedź na pytanie: „Wizualizacja 3D – jaka cena?”, skontaktuj się z nami.

Translate »