STUDIO / PACKSHOT

Wizualizacje 3D typu studio / packshot wykonywane są na podstawie fizycznego produktu lub na podstawie zdjęć, rzutów 2D oraz informacji. Tego typu fotorealistyczne grafiki powstają w otoczeniu studyjnym, czyli takim, w którym panują warunki identyczne jak w studio fotograficznym (np. białe tło, namiot bezcieniowy).

W przypadku wizualizacje 3D studyjnych dużą wagę przykłada się do ukazania samej tekstury przedmiotu i refleksyjności. Zabiegi te mają na celu wykonanie grafiki, która do złudzenia przypomina realne, wysokiej jakości zdjęcie. Jedną z największych zalet obrazów typu studio jest to, że mogą powstać, zanim produkt zostanie realnie wytworzony.

Grafiki studio / packshot stosowane są m.in.:

  • w celu ukazania różnych wersji kolorystycznych tego samego produktu,
  • w celu zastąpienia realnych zdjęć,
  • w celu cięcia kosztów – obrazy komputerowe w studyjnej oprawie często są tańszą alternatywą dla produktowych sesji fotograficznych,
  • w mediach społecznościowych,
  • do katalogów drukowanych, na stronach internetowych oraz w sklepach internetowych.

Wizualizacje 3D typu studio pozwalają lepiej wyobrazić sobie konkretny produkt. Są coraz powszechniej wykorzystywane zarówno podczas spotkań z inwestorami, jak i w celach reklamowych. Dzięki zastosowaniu odpowiednich narzędzi stworzone wizualizacje 3D do złudzenia przypominają realne zdjęcia produktowe w oprawie studyjnej. Białe tło otaczające przedmiot sprawia, że odbiorca skupia swą uwagę na nim, a nie na dodatkach aranżacyjnych.

Przy wizualizacjach typu studio / packshot warto rozważyć również wizualizacje 3D produktu z aranżacją.

Translate »