ARANŻACJE

Fotorealistyczne wizualizacje wnętrz to nic innego jak umieszczenie konkretnego produktu w zaaranżowanym pomieszczeniu w taki sposób, aby pokazać jego przykładowe zastosowanie oraz uwypuklić jego jakość. By było to możliwe, konieczne jest zaprojektowanie wnętrza 3D, a następnie dobranie do niego odpowiedniego oświetlenia. Następnym krokiem jest umieszczenie modelu 3D produktu w trójwymiarowej scenerii czyli aranżacji. Uzupełnieniem całości jest dobór dodatków aranżacyjnych (m.in. tapety, kolory ścian, dywany). Wszystko zostaje zachowane w jednolitym stylu, dzięki czemu aranżacja wnętrza jest spójna i harmonijna.

Aranżacje wnętrz wykonywane są na podstawie rzutów, materiałów CAD, opisów zawierających niezbędne informacje lub fizycznych przedmiotów, które mają zostać umieszczone w konkretnej przestrzeni.

Aranżacje wnętrz stosowane są m.in.:

  • aby klient mógł wyobrazić sobie konkretny produkt w swoim domu,
  • aby pokazać działanie i możliwości koncepcyjne konkretnego modelu,
  • w celu inspiracji klienta konkretnym stylem wystroju wnętrz,
  • na potrzeby reklamy i prezentacji,
  • w branży projektowania wnętrz,
  • aby zobrazować inwestorowi koncepcję zagospodarowania wnętrza,
  • do prezentacji pomieszczeń biurowych, przemysłowych oraz mieszkalnych,
  • do katalogów drukowanych, na stronach internetowych oraz w sklepach internetowych.

Aranżacje wnętrz lepiej oddziałują na klienta niż sam słowny opis konkretnego produktu. To wrażenia wzrokowe decydują o ostatecznej ocenie atrakcyjności poszczególnych przedmiotów. Odpowiednio wykorzystane narzędzia do projektowania 3D pozwalają uzyskać obraz komputerowy, który trudno jest odróżnić od rzeczywistej fotografii.

Komputerowe aranżacje wnętrz umożliwiają zobrazowanie pomieszczenie w zmiennych warunkach, np. o różnych porach dnia. Dzięki temu klient jest w stanie wyobrazić sobie, jak wnętrze będzie prezentowało się wczesnym porankiem, a jak nocą czy późnym popołudniem.

Warto również zwrócić uwagę na wizualizacje 3D typu studio/packshot czyli przedstawienie produktów na jasnym jednolitym tle.

Translate »